Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbor dobrovolných hasičů obce Malé Březno POMÁHÁ!

Nadace ČEZ  rozdává každoročně finanční podporu v grantovém řízení Podpora regionů. Naše žádost o grant na ,,Pohybovou podporu pro Vojtu” byla schválena a finanční částka byla použita na zakoupení elektrokola, zdravotní obuvy, masáže a rehabilitační jízdy na koni.

Komu projekt prospěl?

Vojtěch Krucký 11 let, od narození je po dětské mozkové obrně. S chůzí má velké problémy, a proto používá speciální kočár, bere léky na epilepsii a je  držitelem průkazu ZTP. Pravidelně dochází na rehabilitace, masáže, dětskou neurologii, logopedii, oční ambulanci, hypoterapii a do vířivky. Vojta navštěvuje základní školu s asistentem pedagoga, kde byl již po třetí se svým bratrem vyhlášen nejlepším žákem ve třídě.

Při používání skládacího elektrokola bude mít Vojta možnost snadnějšího přepravování a pohybu mimo domov. Zdravotní pomůcky mu pomáhají pro jistější orientaci v prostředí. Másaže a hypoterapie pomáhájí se stabilitou a rovnováhou při chůzi. Pro správnou chůzi je nutné nosit zdravotní obuv (4 páry ročně).

Náš sbor dobrovolných hasičů se tímto projektem stal Vojtovým patronem a jsme velice rádi, že díky projektu má Vojta opět o něco snadnější život.