Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roce 2009 vyjela jednotka místních dobrovolných hasičů k těmto zásahům:

17.1.2009 Požár ( fotografie )

ObrazekDne 17.1.2009 byl v 8:54 z HZS Ústí nad Labem vyhlášen poplach. V Obci Malé Březno došlo k požáru komínu v rodinném domku. Na místo události byly povolány jednotky SDH Malé Březno JPO V-II a SDH Velké Březno JPO II. Jednotka Malého Března vyjela v počtu  4+1 s vozidlem VW Transporter a jednotka Velké Březno v počtu 2+1s vozidlem Karosa. Po příjezdu jednotky Malé Březno byl proveden zasahujícími hasiči průzkum hořícího komínu a následně byly zlikvidovány hořící saze. Následovalo pročištění komínu.

20.5.2009 Odčerpávání vody ( fotografie )

ObrazekDne 20.5.2009 byl v 20:10 z HZS Ústí nad Labem vyhlášen poplach. V obci po vydatném přívalovém dešti došlo k zatopení sklepa v blízkem rodinném domě. Jednotka sboru dobrovolných hasičů vyjela k místu zásahu v počtu 3+1 s vozidlem VW Transporter. Po příjezdu na místo události jsme provedli průzkum zatopeného sklepa a koupelny v rodinném domě, poté začali spočasně na dvou místech odčerpávat vodu. Zajistili jsme vozovku kužely a použili plovoucí čerpadlo k odčerpávání vody na vozovce. To bylo možné až po pročištění ucpaného kanálu. Do sklepa rodinného domu jsme nasadili
PPS-8  Trabant a odšrpávali vodu ze sklepení. Do koupelny jsme museli použít kalové čerpadlo.

18.7.2009 Odčerpávání vody ( fotografie)

ObrazekDne 18.7.2009 byl v 18 50 vyhlášen poplach z HZS Ústí nad Labem. Jednalo se o mnoho událostí které se staly v důsledku bleskového přívalového deště.
v 18 50 byla jednotka svolána k výjezdu do Ústí nad Labem na Střekov, kde byl ohlášen spadlý strom přes hlavní silnici ve směru Ústí nad Labem - Litoměřice poblíž vlakového nádraží Střekov. Jednotka vyjela v počtu 4 + 1 automobilem  VW transporter. Po jeho odstranění nám operační důstojník ohlásil v nedalekém rodinném domku zatopený sklep do výšky 1 metrů. Nasadili jsme plovoucí čerpadlo a vodu odčerpali do odtokového kanálu. Mezitím se přes obec Malé Březno přehnal liják který nikdo z obyvatelů nepamatuje. Za 30 minut spadlo obrovské množství vody a tak bylo zatopeno několik sklepů a koupelen. Při cestě za pomocí do obce jsme museli odtranit polospadlý sloup telefonního vedení a zamezit tak nebezpečí spadnutí sloupu na projíždějící vozidla. Sloup byl zajištěn hliníkovým žebříkem ze zahrady hasiče Vítka Matrky který zde bydlí. Dál jsme pokračovali odčerpávat sklep naproti školce a dále pak sklep rodinného domku v Leštině. Provedli jsme také odčerpání a úklid místní školky. S čerpáním jsme skončili kolem 02: 30 druhého dne ( téměř 8 hodin ) a rozešli se vklidu domů protože žádné další události nám nebyly ohlášeny. Druhý den ráno nás opět vzbudilo volání starostky která nám vyhlásila poplach v podobě pomoci pro obec. Jednotka provedla podruhé odčerpání vody ze sklepa školky, a sklepa naproti školce. Někteří obyvatelé nám až ráno sdělili vodu ve sklepě a tak jsme nasadili veškerou techniku abychom tuto situaci zvládli.

2.8.2009 odčerpávání vody (fotografie)

bude doplněno

17.8.2009 větrná smršť (fotografie)

bude doplněno

23.9.2009 autonehoda (fotografie)

bude doplněno

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář